Про компанію

Підприємство «Венд» працює в Україні з 199З року. За період своєї діяльності підприємство займалося розробкою та виготовленням джерел живлення для твердотільних лазерів, виготовленням сепараторів для молока, впровадженням в сільське господарство біопрепаратів і мікроелементів в легкодоступній для рослини формі.

Підтримуючи план дій з реалізації Європейської стратегії профілактики та боротьби з неінфекційними захворюваннями на 2012-2016 рік, прийнятої Всесвітньою організацією охорони здоров'я, підприємство «ВЕНД» розпочало випуск у 2014 році сольових сумішей зі зниженим вмістом натрію.

Ці сольові суміші вже можна побачити на полицях магазинів України. Це сіль харчова зі зниженим вмістом натрію + калій, а також сіль харчова зі зниженим вмістом натрію + калій + магній.

На підприємстві розроблено десяток рецептів сольових сумішей, які захищені патентами.

Необхідність випуску сольових сумішей зі зниженим вмістом натрію, виникла як альтернатива чистої солі, у зв'язку зі збільшенням показника смертності від підвищеного споживання солі.

Україна займає перше місце в Європі за цим показником, який за оцінками фахівців складає близько 2 тис. Осіб на рік з розрахунку на один мільйон населення. У той же час як в Кенії цей показник дорівнює 78 осіб, де споживання солі на душу населення становить 2000 мг.

У Європі сольові суміші зі зниженим вмістом натрію є у вільному продажу.

Надходження до продажу сольових сумішей зі зниженим вмістом натрію не тільки дасть можливість вибору, але, як ми сподіваємося, приверне увагу людей до цієї проблеми.

Згідно підтриманому нами плану Європейської стратегії, зниження споживання солі з 10г до 5г на день призведе до скорочення загального показника виникнення інсультів на 23%, а показник серцево - судинних захворювань - на 17%.

На науковій сесії про зміст натрію в продуктах харчування і його зв'язки з артеріальною гіпертонією, що відбулася на спільній конференції Європейського товариства з лікування гіпертонії (ESH) і Міжнародного товариства з лікування гіпертонії (МІГ) під назвою «ГИПЕРТЕНЗИЯ 2014» прозвучало звернення до лікарів в освіті громадськості та прийнятті активної участі в ініціативі щодо скорочення споживання солі населенням.

Ми підтримуємо звернення конференції до лікарів і рекомендуємо використовувати в цілях профілактики, при небажанні людини змінювати свій звичний спосіб життя в частині надмірного споживання солі, сольову суміш із зменшеним вмістом натрію.

Використання сольової суміші при приготуванні їжі, дозволить зменшити споживання натрію на третину, що призведе до збереження життя тисяч людей в Україні.

Директор підприємства Олександр Романенко